Почнаа пред-регистрациите за Asphalt 9: Legends за Android

Доколку сакате да се забавувате со игри во HD квалитет на смартфоните со Android има голема веројатност да сте ја пробале Asphalt 8: Airborne. Ова е една од најсимнуваните наслови на Google Play и ужива огромна популарност меѓу фановите на големите брзини. Програмерите од Gameloft веќе потврдија дека работат над следната верзија на играта, која ќе се вика Asphalt 9: Legends и ќе има тешка задача да го повтори и дури надмине успехот на својот претходник.

Во случај дека сте заинтересирани за претстојната игра, добро е да знаете дека започнаа пред-регистрациите на веб сајтот на Gameloft. Треба да оставите актуелна mail адреса, со која ќе добивате информации за играта и ќе дознаете први кога Asphalt 9: Legends е достапна за преземање од Google Play. Корисниците ќе можат да ги демонстрираат своите способности на многу дополнителни правци со ограничена серија автомобили од најпопуларните производители.

Gameloft има подготвено повеќе изненадувања во играта, како и за луѓето, кои се најнетрпеливи и сега се регистрираат на нивната официјална веб-страница. Според податоците, игрите од овој бренд регистрирале над 600 милиони инсталации, што само по себе покажува колку им се допаѓа на потрошувачите. Asphalt 9: Legends се очекува да стане најдобриот наслов во оваа франшиза и ќе биде компатибилен со уредите со Windows 10.