Најмалото и најмоќното USB на светот

Минатата година Кингстон успеа да направи нешто уште подобро и претстави 2 терабајта на малку поголема површина од просечен USB драјвер.

SanDisk тоа го направи со уште помало USB, многу малку поголемо од железна монета, а воедно станува збор за најновата технологија USB-C, што значи дека може директно да се внесе во Android телефон.

Иако е претставен само прототип, а се уште не е најавена ниту потенцијалната цена и датум на лансирање на пазарот, се претпоставува дека ќе чини околу 500 долари.

Извор: B92.net

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × three =