Си направил вештачка рака од лего коцки (ВИДЕО)

18-годишниот Дејвид Агилар како дете ја изгубил едната рака. Со многу труд и со помош на фигурите од лего коцките што ги собирал од дете, самиот си направил вештачка протеза за својата рака. За протезата, вели, користел коцки од лего-хеликоптер.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 − 6 =