Генијален изум за облакодери може да спаси многу животи (ВИДЕО)

Група на иноватори од Азија смислија идеален начин за бегство од облакодери во случај на пожар, земјотрес или друга елементарна непогода. Тие смислија цефка за евакуација која делува како „вертикален падобран“, односно еден по еден вработените или станарите може да се спуштат надолу без притоа да зависат од лифтовите или скалите. Погледнете како изгледа и функционира овој систем кој може да спаси многу животи, а генијално едноставен и евтин за изведба.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

seven + 8 =