Vivo со прв телефон со сензор за отисоци вграден во дисплејот

Изгледа дека компанијата Vivo успеа во она што на Samsung не му појде од рака со Galaxy S8 серијата, а веројатно ни се претстојниот Galaxy Note 8 фаблет. Според најновото видео, кинескиот производител би можел да биде првата компанија која ќе претстави смартфон со сензор за читање отисоци имплементиран во самиот дисплеј.

Видеото го прикажува телефонот со in-display технологија во акција. Она што засега не е познато е дали кориснците можат да го стават прстот било каде на екранот кога го очитуваат отисокот, или тоа е потребно да се направи во рамки на одредена област на телефонот.

Покрај ова видео, засега нема други информации за претстојниот Vivo смартфон.

ИЗВОР: NextPowerUp

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 + twelve =