Паметен куфер-робот: Има GPS и секаде ве следи

“Travelmate” е куфер-робот кој сопствениците може да ги следи каде и да одат.

Може да се движи исправено или во легната положба , а знае да ги заобиколува предметите и луѓето кои ќе му се најдат на патот.

Има вграден GPS чип, па сопственикот лесно со помиш на смартфонот може да ја открие локацијата на куферот.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 + six =